28/05/2019

Euro-my

Już kolejny rok wraz z Europe Direct Olsztyn i Warmińsko-Mazurską Izbą Rolniczą w naszej szkole miały miejsce nietypowe zajęcia przybliżające uczniom ideę Zjednoczonej Europy. 15-go maja 2019 roku budynek szkoły wypełnił radosny gwar ciekawych i pełnych entuzjazmu uczniów, gotowych do odbycia „podróży” pociągiem przemierzającym Warmię i Tesalię z obowiązkową stacją w Brukseli!

12 stacji prowadzonych przez nauczycieli-zawiadowców i ich pomocników-gimnazjalistów i ósmoklasistów, pozwoliły naszym uczniom oraz gościom ze szkół w Butrynach i Nowej Wsi oraz z odległego Tyrnavos w Grecji doświadczyć unikalności dwóch europejskich regionów, Warmii i Tesalii.

Honorowym gościem wydarzenia była pani wójt Gminy Purda, Teresa Chrostowska.

Poniższa fotorelacja odkryje rąbka emocji towarzyszących uczniom i nauczycielom świętującym 15-ą rocznicę akcesji Polski do Unii Europejskiej w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Purdzie.

O uroczystości w naszej Szkole można również przeczytać artykuł w dodatku „Nasza Warmia” do tygodnika „Nasz Olsztyniak” z 26.05.2019 r. W tym samym wydaniu ukazał się także wywiad z naszymi gośćmi z Grecji, w którym dzielą się swoimi wrażeniami z właśnie kończącej się wymiany uczniowskiej w ramach projektu „Uratować HISTORIĘ”. Polecamy!