19 Gru / 2018

O RETY – MIKOŁAJ ZGUBIŁ GADŻETY :)

„W trakcie lotu z fabryki zabawek, Święty Mikołaj pogubił prezenty. Wszystko rozsypało się nad Parkiem Rozrywki Aktywnej Bartbo w Butrynach. Szukamy ochotników, którzy uratują Boże Narodzenie! Kto pomoże Świętemu Mikołajowi?”

Zgłosiły się klasa 7 i 4, które 13 grudnia wybrały się do Bartbo, aby wspomóc         św. Mikołaja. Na miejscu powitały uczniów sympatyczne elfy, które wyjaśniły zasady gry. Uczniowie po podziale na grupy, otrzymali mapę i wyruszyli zgodnie ze wskazówkami, szukać pytań i udzielać odpowiedzi związanych z zwyczajami i tradycjami bożonarodzeniowymi. Uciechy było co niemiara, dzieci prześcigały się w odnajdywaniu ukrytych zagadek. Kiedy wszystkie odnaleziono, grupy przeszły do ogrzanej kominkiem sali, aby tworzyć z ciasta fantazyjne pierniczki. Podczas gdy pierniczki dojrzewały w piecu, uczniowie, zajęli się tworzeniem ozdób choinkowych. Bombki mieniły się brokatowym blaskiem. Na uprzątnięte po warsztatach plastycznych stoły, powędrowały  jeszcze lekko ciepłe, pachnące świętami pierniczki, które z wielkim zapałem były dekorowane przez uczniów i z tak samo dużym zapałem zjadane. Uśmiechnięte miny, syte brzuszki, a to nie koniec przyjemności – w oknie widać czapkę św, Mikołaja?! W grupie zapanowało poruszenie, a tu drzwi się otwierają i do środka wchodzi nie kto inny, jak św. Mikołaj! Przywitał się z dziećmi, podziękował za pomoc, obiecał dużo ciekawych i mądrych prezentów. Spotkanie ze świętym uwiecznione zostało na zdjęciu.

Zapach pierniczków już wkrótce będzie rozchodził się w naszych domach i też na pewno tam dzieciaki spotkają swojego ulubieńca.